Przepraszam, nie mogłem dłużej się powstrzymywać.

Co jakiś czas „wypływają” nowe „najlepsze serwisy o Valencii”. Nie tak dawno objawił nam się kolejny czyli losches.pl. Jeszcze kilka tygodni temu zapowiadali, że ruszają „już w tygodniu!”. Diabeł jak zwykle tkwił w szczegółach, albowiem tydzień mamy z grubsza… co tydzień. Wniosek z tego taki, iż nie znamy dnia ani godziny kiedy objawi nam się owe cudo.

Czy stan obecny określony jako „Prace nad strona nadal trwaja. ” (zachowano oryginalną pisownię) można określić jako start? Sam nie wiem. W każdym razie, szykuje się chyba jednak kolejny „błyskotliwy” niewypał. Może i przemawia przeze mnie pycha bycia red. naczelnym vcf.pl, a może to wrodzona bezczelność (albo jedno i drugie), ale wyznam Wam drodzy czytelnicy, że jak mam zły dzień, to wchodzę sobie na loschches.pl i jakoś od razu humor mi się poprawia, wraca ochota do pracy. Ba! Nawet uczyć się człowiekowi chce. I to wszystko bynajmniej nie dlatego, że konkurencja nie śpi…

 • el_moro_9_ches

  racja. VCF.pl zawsze pozostanie najlepszą polską stroną Valencii!

 • mz

  Jak na razie jedyny błąd jaki zrobiono na losches.pl to to, że podano kiedy ma ruszyć ta strona. Gdyby tego nie zrobiono, to pewnie strona po ukazaniu zrobiłaby lepsze wrażenie. Natomiast nie ma co krytykować tego, że ich tydzień jest co tydzień, bo przecież nowa odsłona VCF.pl miała być 6 grudnia, a była w marcu (-;

  Co do tego, że jak dotąd wszystkie konkurencyjne strony były niewypałem, to odpowiedź jest prosta. Większość była pomysłem dzieci, których jedynymi źródłami informacji były goal.com, laliga.pl czy onet.pl, a tak naprawdę droga do sukcesu to zebranie kilku osób, które nie muszą znać języka hiszpańskiego, ani nawet angielskiego, ale potrafią w miarę poprawie pisać po polsku, bo i tak dostaną translator hiszpańsko-polski, jak to zresztą kiedyś trafnie Ulesław powiedział werbując paru nowych newsmanów.

 • Uleslaw

  Jednym z nich był i niejaki MZ, którego dzięki temu niezmiernie się wylansował i wykreował ;]

  Niemniej, stworzenie nowego serwisu o Valencii jest o tyle trudne, że wszyscy fani naszego wspaniałego klubu zżyli się już raczej z atmosferą tego. Tutaj aktywni użytkownicy nie są anonimowi, jak na serwisach Barcelony czy Realu, gdzie po każdym meczu pojawia się po tysiąc komentarzy, a dlatego że sami odczuwają się częścią społeczności, raczej nie odejdą tworzyć nowego serwisu / przestawią się na inny.

  Zresztą, nie bez znaczenia jest chyba i nasza polityka rekrutacji nowych redaktorów – spośród wyróżniających się użytkowników strony ;)

 • mz

  Mnie nie Ty zwerbowałeś, a… Tapczan! :D Więc nie udała Ci się riposta (-;

  Co do tego, czy się zżyli.. Wystarczy, że na losches.pl w topie będzie Joaquin oraz Banega i już zyskają kilku ‚wiernych’ fanów (-;

 • el_moro_9_ches

  Jak na losches.pl w topie będzie Joaquin to oprócz kilku „wiernych fanów” zyskają też co najmniej jednego zawziętego krytykatora, no nie mz??:D

  PS nie wiem czy istnieje słowo krytykator, ale w tej chwili mi nic lepszego jakoś do głowy nie wchodzi

 • miancio

  el_moro_9_ches – chciałeś napisać krytykant, ale cicho, nikt się nie zorientował :D

  A losches.pl albo nie powstanie, albo szybko dojdzie do wniosku, że to nie ma sensu, bo vcf.pl i tak nie da rady przebić ;)

 • el_moro_9_ches

  jak się teraz zastanawiam to chyba by wystarczyło po prostu „krytyk”:D

 • miancio

  Wyjechałeś z tym „krytykatorem” i mnie zmyliłeś :D Krytyk jest zbyt proste ;)

 • mruwek

  @mz
  Łe tam, ja jestem zdania, że hiszpański jest na tyle prosty, iż grzechem jest jego nieuczenie się. Po nie więcej niż 2 miesiącach opanowujesz podstawy i z pomocą słownika zawartego w Infobocie jesteś w stanie zrozumieć naprawdę większość newsów lepiej niż z translatora.

  Naprawdę to miał być 6 grudnia? Pamiętam, że plan zakładał grudzień, potem chyba luty i na marcu się skończyło, ale nie kojarzę tej daty. Aż sprawdzę ;)

  Zresztą porównanie nieco chybione jak dla mnie, albowiem my mieliśmy inną strategię „marketingową”. Nie rozgłaszaliśmy nikomu, że cokolwiek się zmieni i sprawiliśmy z tego co pamiętam niemałą niespodziankę. Poza tym strona cały czas była aktywna podczas prac nad wersją 3.0 i nie uciekaliśmy się do ściemniactwa pokroju: „powrócimy w tygodniu”.

 • Uleslaw

  Nie żebym traktował to jako jakąś wielką swą zasługę, ale przypomnieć Ci chcę, kto Tapczanowi zaproponował werbunek trzech nowych, wiadomo których redaktorów.

 • mz

  Mruwek: Nowa odsłona miała być tak jakby prezentem mikołajkowym. Później był plan, że jednak na Boże Narodzenie, a jak się skończyło, to już wiemy (;

  Porównanie może nie jest idealne, ale są podobieństwa. Nie było napisu ‚powrócimy w tygodniu’, ale pojawiała się w tamtym okresie bardzo mała ilość newsow, przez co wielu userów wieszało na nas psy, a przecież nie wynikało to z przepracowania nad nową odsłoną. Na szczęście po ukazaniu się tej nowej wersji użytkownicy wszystko przebaczyli (; Następnie przez długi czas strona co chwile padała, więc to też mogłoby być wyśmiane przez konkurencję. Rozumiem Twoje zażenowanie tym, że co chwile powstają nowe serwisy o VCF, które jeszcze szybciej kończą swój żywot, ale z drugiej strony takie wyśmiewanie jest nie na miejscu patrząc obiektywnie na VCF.pl .

  el_moro_9_ches: może chciałeś po prostu mnie nazwać dyktatorem ;>?

 • el_moro_9_ches

  mz – o ile pamiętam to kiedyś byłeś dyktatorem na vcf.pl ale ten czas już minął:D ale nie ma się co zazłamywać, jeśli nadal lubisz żeby Cię tak nazywać, to zawsze możesz zasilić szeregi konkurencji (czyt. losches.pl):D

 • marcin90

  Jakby Maciek został redaktorem losches.pl, to zbyt wiele osób z racji jego poglądów, by strony nie odwiedzało. ;)

 • mruwek

  @mz
  Heh, nikt nie zaprzeczy, że borykaliśmy się z problemami technicznymi, bo się borykaliśmy. Skrypt relacji live, który kupiliśmy wywalił w kosmos cały serwer sport24.pl i dlatego trzeba było zabrać stamtąd swoje manatki. Potem miewaliśmy chroniczne problemy związane z crawlerami internetowymi, które przez moje błędne założenia programistyczne, zapętlały podczas indeksowania wykonywanie strony i w konsekwencji uniemożliwiały dostęp do serwisu. Pisałem zresztą o tym tutaj i pisaliśmy też na stronie przeprosiny z tego co pamiętam. Trzeba jednak jasno rozróżnić buga w oprogramowaniu od poziomu całego projektu jakim jest vcf.pl

  Przyznam się szczerze, że parę niespełnionych ambicji jeszcze mam w temacie tego serwisu i mam nadzieję, że dobry Bóg pozwoli mi z pomocą przyjaciół, kumpli i współkibiców ambicje te, ku chwale vcf.pl zaspokoić.

  I nie, nie jestem zażenowany kolejnymi serwisami alalosches.pl. One mnie raczej bawią ;)

 • Uleslaw

  Mruwek, miast pisać głupoty w oku, możesz przyczyniać się do wdrażania tych projektów i ambicji, które Cie jeszcze tak męczą :P
  I wiesz który mam tutaj na myśli szczególnie ;]
  Bo i ten miał być zaraz po Nowym Roku zrealizowany ;D

 • nF

  Hmm dodajmy też, że zapewne newsy na takim LosChes.pl zapewne będą zredagowanym w inny sposób lub po prostu „na żywca” wklejonym newsem stąd:D niemniej to świadczy o klasie naszych redaktorów którzy nieustannie są na bieżąco;)

 • n70

  nF co do klasy tutejszych redaktorów to zgadzam się.. Ale skąd Ty możesz wiedzieć czy newsy na Losches.pl będą kopiowane stąd?? Wiesz kto założył ten serwis?? Znasz tą osobę?? Jeżeli tak to przepraszam.. Ale jeżeli nie to sam widzisz..

 • nF

  Nie znam osoby która ten serwis założyła btw tego serwisu jakoś nadal nie ma więc chyba profesjonalność tej osoby też nie jest zbyt przekonująca. Poza tym wiem, jak działały poprzednie serwisy i skąd były brane newsy więc strzelam jak może być w tym wypadku. Niech strona wystartuje a później będziemy ją oceniać. To była tylko sugestia…

 • Do MZ

  „Większość była pomysłem dzieci, których jedynymi źródłami informacji były goal.com, laliga.pl czy onet.pl”

  O onecie się nie wypowiadam, bo szkoda słow, ale uważasz, że na goal.com lub laliga.pl podają fałszywe informację? Czy raczej chodziło Ci o to, że na losches.pl „kopiują” newsy z innych stron jak laliga.pl?

 • mz

  Jeśli chodzi o spekulacje transferowe to bardzo często na goal.com czy laliga.pl są baardzo mało prawdopodobne newsy, jak choćby ten o Yaya Toure w Arsenalu. Toure w tym sezonie był jednym z najlepszych zawodników Barcelony i prędzej sprzedany zostanie Eto’o niż on. Pozostałe newsy są zerżnięte z polskich serwisów, jak choćby ten o psuciu fiesty Realu przez Levante (realmadtyt.pl).

 • Los

  Losches.pl faktycznie długo pauzuje ale to nic … Problemy tkwiły w systemie nawigacji serwisem (CMS) ale już prawie wszystko gotowe .

  Mam te informację gdyż jestem blisko administratorów Losches.pl i wiem co się tam dzieje . Gdyby coś to śmiało mogę zapewnić że serwis w Wakacje będzie już tętnił życiem a od nowego sezonu Losches będzie aktywnie prezentował wydarzenia nie tylko z Klubu Valencia CF ale także fleszem z hiszpańskiej ligi.

  Pewnie dodatkowym plusem Losches będzie kilka modułów które nie posiada VCF.pl

  W każdym razie jest to mój pierwszy i ostatni komentarz dotyczący Losches.pl

  Gdyby Administrator E*it** miał ostatnio więcej czasu serwis już dawno by stał.

  Pewnie ciekawi was jaka szata graficzna będzie w serwisie … hmmm… było wiele poprawek , wiele dopasowań …. Mogę pokazać wersję która była jedną z pierwszych aby delikatnie pokazać czego można się spodziewać po Losches.pl :)
  Oto wzór :

  http://www.losches.pl/budowa/lay/lay1.jpg

  Reszty nie pokażę , wersji ostatecznie też nie :)

  Musicie uzbroić się w cierpliwość

  To by było na tyle

  Pozdrawiam jako ktoś kto już widział Losches.pl i zna jednego z adminów :)

 • Ravcf

  Nie chcę nic mówić, ale jednak jakieś podobieństwo do vcf.pl jest :P

  Pozdrawiam i życzę powodzenia w realizacji projektu…

 • marcin90

  Dzidka nam skroiliście?

 • Ulesław

  Oddajcie Dzidka! Dzidek jest nasz! Jam go werbował, nigdzie go nie puszczę! Wpisujcie kontynenty, które chcą zatrzymać Dzidka na vcf.pl: Kraków!

 • miancio

  Bartoszyce! Precz od Dzidka! Dzidek pisze, Dzidek radzi, Dzidek vcf.pl nigdy nie zdradzi! :D

 • Ulesław

  Przepraszam bardzo, ale chyba wyraźnie napisałem – kontynenty. Bartoszyce nie są kontynentem.

 • Vicente89

  VCF.PL brakuje tylko jednej rzeczy zrobcie prosze was bardzo po kazdym meczu … ocene pilkarza i krotki komentarz (fajnie sie cos takiego czyta i jest o czym podyskutowac) nie sam opis meczu ale np.
  Villa – 8 (dwie bramki udane dryblingi blabla) to jest jedyna rzecz ktora wg. mnie jest potrzebna i ktorej wam brakuje
  a Ooglnie serwis na 5 z + ;]

 • Vicente89

  i nie zamienilbym na zaden inny ;p

 • Ulesław

  Vicente – póki co, nie ma w żadnym z nas tyle pychy, by pretendować do roli oceniacza piłkarzy i wystawiać jakieś oficjalne noty. Coś takiego byłoby niezmiernie subiektywne, dlatego tego typu punktacji raczej u nas jednak nie znajdziesz. Sam Joaquin jest tak różnie oceniany, że serwis mógłby takiego procederu nie przetrwać. (:

 • Ters Studio

  Z tego co mi wiadomo nastąpiły poważne problemy z autorskim CMSem , który został napisany na potrzeby losches.pl.
  W każdym bądź razie grafika została wykonana już spory czas temu :). http://www.ters-studio.pl – tutaj można obejrzeć grafikę :).
  Niestety według mojego mniemania serwis prędko nie wystartuje.

 • damianek787

  A co myslcie o załozeniu Fanklubu tak jak maja na stronce Atletico Madryt http://atleticopoland.com/index.php?function=show_all&no=3615