• mz

  Niezbyt rozumiem cel, dla którego jest wklejony ten obrazek. Rozumiem, gdyby to się pojawiło po meczu z Realem (1-5), ale po meczu z Barceloną?

 • Uleslaw

  To chyba zostało wklejone jeszcze przed meczem z Barcą, kiedy takie właśnie były nastroje wśród kibiców ;)

 • Eustachy

  Bardzo śmieszne…

 • Darlene

  jak tak jak mz niezbyt rozumiem cel, dla którego jest wklejony ten obrazek nawet przed meczem, czy dalej jestem na vcf.pl czy to moze fcb.pl?

 • Uleslaw

  Darlene, to może oficjalnie zabronimy pisać każdemu, kto powątpiewa w szanse Valencii w jakimś spotkaniu? Albo niech typer automagicznie banuje każdego, kto obstawi zwycięstwo rywali Valencii?

 • Darlene

  o czym ty wogole pieprzysz?! przeciez to jest nasmiewanie sie z Valencii

 • Uleslaw

  Pisanie, że Valencia zbierze lanie w najbliższym spotkaniu też uważasz za naśmiewanie się z Valencii?
  Wiersz Assista, mówiący niebardzo eufemistycznie o tym, że Nietoperz dogorewa, też uważasz za obrazę?
  To jest rysunek całkiem słusznie oddający to, co większość z nas czuła przed tym meczem. A przesłanie jakie miał nieść, to raczej nie naśmiewanie się z Valencii, a obrazowanie jej szans w starciu z Barceloną. I choćby ten fakt pozwala mi widzieć Twe oburzenie jako nieskończenie absurdalne.
  Poza tym, to jest blog, a więc od fantazji autora wpisu zależy co tu sobie umieści, a licząc na elementarną inteligencję czytelników, może mieć nadzieję, że jego wpis będzie odebrany jako wymowny, a nie obraźliwy, czy nawet – jak niemal zasugerowałeś – zdradziecki.
  Czy tak samo czułbyś się urażony do głębi duszy, gdyby Zibi miast wklejać obrazek, napisał, że Barcelona wyciśnie nas jak pomarańczę w tym spotkaniu? Albo gdyby napisał, że znacząco przegramy ten pojedynek?
  Marcin pisał niegdyś, że żal mu ściska dupę, gdy widzi naszą grę. To też uważałeś za obrażanie uczuć najwyższych, bo klubowych, czy za subiektywną ocenę rzeczywistości?
  Mam nadzieję, że teraz zrozumiesz o czym pieprze.

 • mz

  Uleslaw, nie rozpędzaj się tak. Wprawdzie jest to blog redakcyjny, czyli miejsce do swobodnego wypowiedzenia się przez redaktorów serwisu, ale musi to być na jakimś poziomie, a nie, że ktoś przypadkiem znajdzie obrazek i go sobie wklei.

 • Darlene

  wlasciwie to juz kibice Barcelony nie musza sie z nas nasmiewac, wystarczy wejsc na vcf.pl i tam jest gotowy material, zadam juz tylko jedno pytanie, licze na odpowiedz – po cholere tu ten obrazek??

 • Uleslaw

  Nie rozumiecie „sztuki”. Ten obrazek jest niezwykle wymowny, i do mnie przemawia wiele więcej, aniżeli słowne przepowiednie katastrofalnej porażki. Oburzanie się, że on tutaj zaistniał, uważam za conajmniej absurdalne, z powodów które bystry czytelnik wyczyta we wcześniejszej wypowiedzi.
  Co jeszcze przemawia na korzyść tego obrazka? Spróbuje opisać jak ja go interpretuję, bo zapewne nic innego do Was nie przemówi.

  Otóż:
  – w niezwykle przemawiający sposób stawia pytanie o wynik naszej najbliższej (wówczas) konfrontacji, prowokując do wypowiedzenia swojej opinii na temat tego meczu i szans Valencii.
  – mecz skończył się niezłym wynikiem, choć Barcelona cisnęła przez większość czasu – obrazek istniejąc dalej, prowokuje do wypowiedzenia własnych opinii o meczu, wzbudza radość, iż nie skończyło się tragicznie – choć mogło, wzbudza w nas dumę z wyniku i gry naszych, którzy – jak mogłoby się wydawać – z góry skazani byli na pożarcie przez groźnego rywala.

  Dalej Darlene nie wiesz po co ten obrazek tu stoi? Dalej Maćku uważasz że jest to byle pierwszy pasujący obrazek wklejony, coby coś się w blogu redakcyjnym działo?

 • tapczan

  Nie produkuj sie tak Ule, bo ten obrazek to najzwyklejsza napinka katalońskiego szmatławca, która jak rozumiem, zamieszczona została tu z zamiarem wyśmiania jego przewidywań.

 • mz

  Uleslaw, przecież swoją opinię o meczu można wyrazić pod newsem z pomeczówką, lub na forum. Już nie próbuj na siłę bronić Zibiego, bo Ci to zwyczajnie nie wychodzi.

 • Uleslaw

  Widzisz Tapczan – motywów może być wiele. A każda interpretacja jest dobra ;)

  MZ, nie bronię Zibiego, tylko zasadności wstawiania takich obrazków. Bo tutaj oburzano się, i nieomal zdrajcą Zibiego okrzyknięto, a ja chciałem delikatnie zauważyć, że ten wpis nie jest jednak bez sensu.
  A opinie można wygłaszać w wielu miejscach – pod zapowiedzią, na forum, to i w oku, jeśli stosowny wpis został popełniony.

 • Darlene

  Uleslaw – jedno musze Ci przyznac – co bys sobie nie ubzdural potrafisz to bardzo ladnie opisac, a teraz to przeszedles sam siebie, heh na prawde sie usmialem, zinterpretowales ten durny obrazek (jakby wyjety z BravoSport) jak prawdziwe dzielo sztuki, kibice Barcelony beda mogli patrzec z zazdroscia na ta strone jezeli swoje umiejetnosci wykorzystasz do pisania wiekszej ilosci tekstow takich jak „Jutrzejsza rozprawa – relacja z wyprzedzeniem”, zamiast tlumaczyc mi ze 2+2=5

 • Uleslaw

  Nie tak to miałeś odebrać.
  Bo widzisz – ja chciałem zaznaczyć, że nawet taki obrazek, który wydawało by się, że godzi w uczucia Valencianisty, i wzbudza w nim najgorsze instynkty, mógł się tutaj pojawić z innego względu, i mógł doprowadzić do całkiem konstruktywnej dyskusji.
  Nie twierdze, że to dzieło sztuki, ale zwracam uwagę na treść jaką niesie, odbierając ją także w kontekście tego, kto, gdzie i kiedy go umieścił, co – jak wielokrotnie powtarzałem – jest bardzo wymowne, i nie musi oznaczać deptania uczuć innych i poniżania godności klubu.
  I właśnie – mój tekst o procesie doceniłeś, choć śmiało mogłeś zauważyć, że jak mi się powieści zachciało tworzyć, to winienem się do jakiegoś stowarzyszenia nowych pisarzy zapisać. Odebrałeś ten tekst jednak tak, jak chciałem żeby każdy odebrał. Obrazek postrzegasz inaczej zapewne, niż chciał to Zibi, który tutaj go umieścił.

 • miancio

  Nie ma o co się kłócić. Każdy ma prawodo wydawania opinii. Barcelona póki co okazała się zbyt słabą wyciskarką, albo my, jak kto woli, pomarańczą zbyt twardą ;)

 • El Moro

  A mi się obrazek podoba – trochę samokrytyki i dystansu panowie;)

  To tak jak na stronie Chelsea przed rewanżowym meczem z nami w zeszłorocznej LM – była taka ankieta:

  Jaki będzie wynik spotkania?
  a) przegramy
  b) wygramy
  c) wygramy i uciekamy, bo nas pobiją

  Nie będę nawet pisał, która odpowiedź zwyciężyła, ale gdy zobaczyłem ww. ankietę to miałem niesamowitą brechę

  Troszkę dystansu do wszystkiego…

 • mruwek

  Pozwoliłem sobie zmodyfikować tytuł, bo samo „Kap przedstawia:” jakoś tak ubogo brzmiało :)

  Mnie tam obrazek się natomiast podoba. Zgadzam się, że stworzony przez zwykłego Barcelońskiego napinacza i zamieszczony w zwykłym katalońskim szmatławcu (elmundo), ale mimo to po prostu mi się podoba :P

 • Darlene

  zrobiony przez napinacza umieszczony w szmatlawcu ale mi sie podoba (?)Que pasa(?)

 • mruwek

  Ne pasa nada.

  przy okazji: kodujemy nasze strony w UTF-8, więc nie powinno być problemów z robieniem znaków: „¡” (U00A1) oraz „¿” (U00BF)