Piłkarz października – mrUwczym oczkiem

Patrzę na tę listę nominowanych i tak się zastanawiam: Za co? Przemyślałem sprawę i postanowiłem się podzielić z szerszym gronem moimi odczuciami w tej kwestii.

Albiol – miewał lepsze i gorsze momenty, czerwona kartka powinna go zdyskwalifikować z tego konkursu, ale chyba wolę jego na tym miejscu niż Albeldę.

Angulobramka w meczu z Realem i poza tym dużo dobrego wnosił do gry w tym miesiącu. Ciągnął grę i jako jeden z nielicznych wykazywał objaw, że mu się po prostu chce grać, biegać, dokopać rywalowi i gryźć trawę.

Arizmendi – przyzwoicie (rozkręca się), niezła pierwsza połowa z Sevillą. Nie grał powalająco, ale też nie odrażająco.

Baraja – 2 bramki i tylko za to. Za mecz z Sevillą powinien natomiast zawisnąć.

Caneira – nic specjalnego, ale podobnie jak w przypadku Albiol, wolę go niż Albeldę.

Hildebrand – nieźle. Małe nieporozumienia z obroną, ale i tak zdecydowanie jeden z jaśniejszych punktów tej parszywej dziesiątki.

Joaquin – 2 asysty. Czasami nieźle (dobre momenty z Realem). Zwykle przeciętnie (jak na swoje możliwości). Fatalny (choć Baraja i Albelda jeszcze bardziej) występ z Sevillą. Ale jedno ale… zawsze tu mógł być Albelda.

Moretti – podobnie jak poprzednio – tu mógł być Albelda (albo Miguel – o zgrozo!).

Morientes – strzelał bramki, pokazywał się kolegom, robił co mógł. Jedna z nielicznych zasłużonych nominacji.

Silva – on po prostu nie schodzi poniżej swojego poziomu.

Moi faworyci? Angulo, Timo i Moro. Silva w ostateczności. A jak będzie to zobaczymy. Polecam się ze mną nie zgadzać i wykazać iż ślepcem i ignorantem jestem, bo ja jako zwykły, szary obywatel mrowiska mogę się zwyczajnie mylić.

 • Maslana

  Oddałem głos na Angulo. Wg mnie najlepszy z najgorszych.

 • pincz

  ja na timo xd

 • Adr

  A ja nie oddałem głosu bo poprostu jak to na wyborach w Polsce nie ma na kogo głosować! Zastanawiam się nad Arizmendim i Angulo bo im się naprawdę chce choć często nie wychodzi, ale walczą nie tak jak często wyżej wspominany Albelda który już nie jest tym zawodnikiem co w tamtym sezonie że jak nie grał to wszystko przegrywaliśmy. W tamtym sezonie nie można sobie było wyobrazić składu bez trzech Davidów a teraz el Capitano poprostu nie zasługuje na pierwszą 11. Niestety…

 • http://www.vcf.pl marcin90

  Angulo i Timo to moi faowryci.

  Zobaczcie kto o zgrozo prowadzi na stronie.

 • mruwek

  Spójrz na to inaczej Marcin, zawsze mógł prowadzić Baraja. Nic nie poradzisz na to, że większość z tych ludzi nie ogląda meczów albo woli nie pamiętać meczu z Sevillą.

 • http://www.vcf.pl marcin90

  Baraja to i tak widzę, że bardzo wysoko, jak na to, co zaprezentował.

  Moim zdaniem ludzie sugerują się statystykami. Joaquin gol + 2 asysty, chyba jeszcze nigdy nie miał tak udanego miesiąca. Baraja dwie bramki i dlatego też ma tyle głosów.

 • Eustachy

  Dla mnie najwieksza tragedia to Moretti i kropka .
  Ile on ma celnych podan na mecz??!! Ile razy widzialem to jak wychodzi Valencia z kontra pilke ma nasz Moretti i na tym konczy sie akcja bo ten nie potrafi dokladnie podac. Nie wiem co bylo z del Horno ale moglby to on grac na jego miejscu. Moze skoro mamy nowego trenera losy Dle Horno zlacza sie z Valencia.

 • mruwek

  @up
  Del Horno gdy grał był gorszy niż Emiliano, także wiele bym się po nim nie spodziewał. Fakt, że Włoch ostatnio daje się objeżdżać jak junior, ale nikogo lepszego w tej chwili nie mamy, a Pan Ruiz nie wiem czy wysnuwa podobne wnioski do nas.

  Hmm… Plebiscyt to „piłkarz października”, a Morientes wyszedł na prowadzenie dziwnym trafem dopiero jak trafił 2 bramki z Mallorką. Zauważyliście? Prawda, że ciekawe? :D

 • miancio

  Pewnie dlatego, że strzelił 2 bramki w spotkaniu, w którym wygraliśmy, a z wygrywaniem w tym miesiącu słabo było. Ja pozwoliłem sobie na Hildebranda oddać głos.